• Kontrola zdrowia

    Kontrola zdrowia

    Tak nie wiele potrzeba żeby się cieszyć zdrowiem, a mimo wszystko robimy takie rzeczy które nas od niego oddalają. Co prawda nie każdy pali papierosy i nadużywa alkoholu, jednak nieprawidłowa dieta i niewielka ilość ruchu dotyczy ponad połowy społeczeństwa. Osoby pracujące fizycznie są trochę w uprzywilejowanej sytuacji chociaż i nie zawsze tak bywa, to z …»
  • Czas na zmianę nawyków

    Czas na zmianę nawyków

    Przyszły w końcu czasy kiedy wszystkie media zaczynają krzyczeć do nas abyśmy zmienili swoje życie. Promuje się zdrowe nawyki, programy telewizyjne zachęcają i co równie ważne prezentują ciekawe sposoby na zdrowe i przede wszystkim smaczne odżywianie. Programy sportowe przedstawiają atrakcyjne metody na rozpoczęcie przygody ze sportem, zachęcają do ruszania się, pomagają w wyborze sprzętu. Wszystko …»

Systematyczne badania wątroby

Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonać, aby mieć pewność, że gruczoły te są w odpowiedniej kondycji? Badania wątroby trzeba wykonywać systematycznie, aby uchronić się w ten sposób przed wystąpieniem różnych chorób.

Same badania na wątrobę nie wystarczą do tego, aby prewencyjnie zapobiegać jej zniekształceniom, niemniej są bardzo pożyteczne, zwłaszcza wówczas, gdy prowadzimy intensywny tryb życia, w którym sięgamy po mało zdrowe jedzenie, czy po różnego rodzaju używki. Także takie sytuacje jak stres negatywnie wpływają na to, co dzieje się z naszym organizmem i mają wpływ na funkcjonowanie wątroby. Dlatego przy tego typu trybie życia warto w przypadku wątroby badania wykonywać w miarę regularnie.

Jakie badania na wątrobę zatem robić? Na pewno dobrze od czasu do czasu wykonać badania diagnostyczne. Dzięki laboratoryjnym testom można zweryfikować skład poszczególnych składników. Sama wątroba odpowiada za różne funkcje, w tym za magazynowanie i syntetyzowanie. Wytwarza także enzymy oraz reguluje przepływ krwi. Badania wątroby mają na celu wykryć skład, czy poziom poszczególnych składników, jak na przykład bilirubiny niesprzężonej ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ). Na ich podstawie można zweryfikować czy narząd poprawnie funkcjonuje, czy też choruje. A choroby wątroby mogą być różne. Do jednych z najczęściej występujących należy wirusowe zapalenie tego narządu, albo marskość wątroby.

Badania prewencyjne nie wystarczą do tego, by zabezpieczyć się przed występowaniem chorób wątroby. Niezbędne jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia, czyli przede wszystkim zdrowe odżywianie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.