• Wymagania współczesnego pacjenta

    Wymagania współczesnego pacjenta

    Wraz z rozwojem medycyny pacjenci stają się coraz bardziej wymagający i oczekują usług medycznych na bardzo wysokim poziomie. W ślad za profesjonalną pracą lekarzy iść muszą wszystkie działania poboczne.  W nowoczesnych przychodniach o pacjenta dba się już w momencie pierwszej rozmowy telefonicznej i rejestracji na wizytę lekarską. Coraz większą uwagę przykłada się także do takich …»
  • Nigdy się nie poddawać

    Nigdy się nie poddawać

    Nasze zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy jakie posiadamy. Nigdy nie chcielibyśmy go stracić. Niestety niczego w naszym życiu nie możemy być pewni. Możemy być chorowici i co jakiś czas przechodzić przeziębienie ale nic poważnego nas nie spotka, możemy też nigdy nie chorować, a po kilkunastu latach wykryje się u nas ciężki nowotwór. Nic nie …»

Systematyczne badania wątroby

Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonać, aby mieć pewność, że gruczoły te są w odpowiedniej kondycji? Badania wątroby trzeba wykonywać systematycznie, aby uchronić się w ten sposób przed wystąpieniem różnych chorób.

Same badania na wątrobę nie wystarczą do tego, aby prewencyjnie zapobiegać jej zniekształceniom, niemniej są bardzo pożyteczne, zwłaszcza wówczas, gdy prowadzimy intensywny tryb życia, w którym sięgamy po mało zdrowe jedzenie, czy po różnego rodzaju używki. Także takie sytuacje jak stres negatywnie wpływają na to, co dzieje się z naszym organizmem i mają wpływ na funkcjonowanie wątroby. Dlatego przy tego typu trybie życia warto w przypadku wątroby badania wykonywać w miarę regularnie.

Jakie badania na wątrobę zatem robić? Na pewno dobrze od czasu do czasu wykonać badania diagnostyczne. Dzięki laboratoryjnym testom można zweryfikować skład poszczególnych składników. Sama wątroba odpowiada za różne funkcje, w tym za magazynowanie i syntetyzowanie. Wytwarza także enzymy oraz reguluje przepływ krwi. Badania wątroby mają na celu wykryć skład, czy poziom poszczególnych składników, jak na przykład bilirubiny niesprzężonej ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ). Na ich podstawie można zweryfikować czy narząd poprawnie funkcjonuje, czy też choruje. A choroby wątroby mogą być różne. Do jednych z najczęściej występujących należy wirusowe zapalenie tego narządu, albo marskość wątroby.

Badania prewencyjne nie wystarczą do tego, by zabezpieczyć się przed występowaniem chorób wątroby. Niezbędne jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia, czyli przede wszystkim zdrowe odżywianie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.