• Walka o zdrowie

    Walka o zdrowie

    O nasze zdrowie staramy się dbać w momencie kiedy wyniki naszych badań nie są najlepsze. Widzimy zbliżające się zagrożenie, więc staramy się odmienić nasz los. Należy pamiętać że zdrowie mamy tylko jedno. Kiedy doprowadzimy do stanu, że co chwile atakują nas nowe bakterie i wirusy osłabiamy je i co jeszcze bardziej wpływa na nasze ogólne …»
  • Opinie na temat marki rimmel

    Opinie na temat marki rimmel

    Kobiety bardzo chętnie dzielą się z innymi paniami swoimi opiniami na temat kupowanych przez siebie kosmetyków i typowych środków do robienia makijażu. Robią to zarówno podczas prywatnych rozmów, jak i na forach internetowych czy w gazetach codziennych. Dzieje się tak dlatego, że zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest dla wszystkich kobiet, aby posiadać …»

Stan włosów może wskazywać na chorobę

Włosy i to jak wyglądają ma istotny wpływ na to, jak się prezentujemy. Odpowiednio przystrzyżone, zadbane, a więc nawilżone, lśniące i sprężyste nadają urokowi każdej osobie. Z kolei jeśli są nieodpowiednio obcięte, źle pomalowane, a przede wszystkich suche i matowe, wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie. Włosy są na tyle istotne, że za pomocą odpowiedniej fryzury możemy zmienić całkowicie nasz wizerunek. Wystarczy chociażby obciąć na krótko dotychczasowe długie włosy lub pomalować je na zupełnie inny kolor.

Wygląd włosów może sporo powiedzieć nam na temat naszego zdrowia. Bardzo często ich pogorszona kondycja jest oznaką występowania choroby. Włosy wówczas mogą matowieć, łamać się, a najczęściej po prostu wypadają. Zwłaszcza nadmierne ich wypadanie powinno zwrócić naszą uwagę i skłonić do jak najszybszej wizyty u dermatologa. Oczywiście codziennie wypada nam kila włosów, które robią miejsce dla nowych, ale jeżeli na szczotce bądź grzebieniu zostaje zbyt duża ich ilość powinno nas to zaniepokoić. Organizm w czasie choroby może różnie reagować i objawiać nam ten stan. Nadmierne wypadanie włosów jest właśnie jednym z takich objawów. Niekiedy jest to proces tak intensywny, że zaczynamy łysieć, dlatego nie należy tej kwestii bagatelizować.

Oczywiście przeciw wypadaniu włosów (http://stopwypadaniuwlosow.pl/) istnieje wiele preparatów, które mogą pomóc zahamować ten proces. Jednak warto zająć się tym problemem bliżej i znaleźć przyczynę, która powoduje ten problem. Być może będzie to tylko stres, który w jakiś sposób możemy starać się wyeliminować, ale równie prawdopodobne może być występowanie jakiejś choroby i wówczas to właśnie ją powinniśmy wyleczyć w pierwszej kolejności.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.