• Stała aktywność

    Stała aktywność

    Po przekroczeniu pewnego wieku zaczynamy znacznie większa uwagę przykładać do naszego zdrowia. Organizm nie jest już tak silny i nie jest w stanie bronić się przed wszystkimi atakami bakterii i wirusów. Możemy oczywiście wspomagać się witaminy, jednak najlepsze są naturalne środki zawarte w warzywach i owocach. W celu wzmocnienia organizmu możemy także korzystać z różnego …»
  • Zdrowe odżywianie

    Zdrowe odżywianie

    Jak to zwykle bywa po okresie zimowym wszyscy staramy się zgubić dodatkowe kilogramy które przez ten czas pojawiły się w naszym ciele. Zadanie nie jest proste, ponieważ niewielka ilość ruchu z jaka mamy do czynienia w tym okresie nie sprzyja zachowaniu odpowiedniej formy. Tak więc przychodzi czas kiedy musimy założyć sportowe buty i trochę się …»

Stan włosów może wskazywać na chorobę

Włosy i to jak wyglądają ma istotny wpływ na to, jak się prezentujemy. Odpowiednio przystrzyżone, zadbane, a więc nawilżone, lśniące i sprężyste nadają urokowi każdej osobie. Z kolei jeśli są nieodpowiednio obcięte, źle pomalowane, a przede wszystkich suche i matowe, wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie. Włosy są na tyle istotne, że za pomocą odpowiedniej fryzury możemy zmienić całkowicie nasz wizerunek. Wystarczy chociażby obciąć na krótko dotychczasowe długie włosy lub pomalować je na zupełnie inny kolor.

Wygląd włosów może sporo powiedzieć nam na temat naszego zdrowia. Bardzo często ich pogorszona kondycja jest oznaką występowania choroby. Włosy wówczas mogą matowieć, łamać się, a najczęściej po prostu wypadają. Zwłaszcza nadmierne ich wypadanie powinno zwrócić naszą uwagę i skłonić do jak najszybszej wizyty u dermatologa. Oczywiście codziennie wypada nam kila włosów, które robią miejsce dla nowych, ale jeżeli na szczotce bądź grzebieniu zostaje zbyt duża ich ilość powinno nas to zaniepokoić. Organizm w czasie choroby może różnie reagować i objawiać nam ten stan. Nadmierne wypadanie włosów jest właśnie jednym z takich objawów. Niekiedy jest to proces tak intensywny, że zaczynamy łysieć, dlatego nie należy tej kwestii bagatelizować.

Oczywiście przeciw wypadaniu włosów (http://stopwypadaniuwlosow.pl/) istnieje wiele preparatów, które mogą pomóc zahamować ten proces. Jednak warto zająć się tym problemem bliżej i znaleźć przyczynę, która powoduje ten problem. Być może będzie to tylko stres, który w jakiś sposób możemy starać się wyeliminować, ale równie prawdopodobne może być występowanie jakiejś choroby i wówczas to właśnie ją powinniśmy wyleczyć w pierwszej kolejności.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.