• Wymagania współczesnego pacjenta

    Wymagania współczesnego pacjenta

    Wraz z rozwojem medycyny pacjenci stają się coraz bardziej wymagający i oczekują usług medycznych na bardzo wysokim poziomie. W ślad za profesjonalną pracą lekarzy iść muszą wszystkie działania poboczne.  W nowoczesnych przychodniach o pacjenta dba się już w momencie pierwszej rozmowy telefonicznej i rejestracji na wizytę lekarską. Coraz większą uwagę przykłada się także do takich …»
  • Niedobór magnezu u osób dorosłych

    Niedobór magnezu u osób dorosłych

    Wielu osób uważa, że szczególnej uwagi wymagają dzieci i osoby starsze. Jest to zgodne z prawdą, ponieważ zarówno dzieci, jak i osoby starsze znajdują się w szczególnym momencie swojego życia i dlatego wymagają szczególnej opieki i troski. Dzieje się tak dlatego, że dzieci intensywnie rosną, a osoby starsze muszą radzić sobie ze słabnącym pomału organizmem. …»

Stan włosów może wskazywać na chorobę

Włosy i to jak wyglądają ma istotny wpływ na to, jak się prezentujemy. Odpowiednio przystrzyżone, zadbane, a więc nawilżone, lśniące i sprężyste nadają urokowi każdej osobie. Z kolei jeśli są nieodpowiednio obcięte, źle pomalowane, a przede wszystkich suche i matowe, wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie. Włosy są na tyle istotne, że za pomocą odpowiedniej fryzury możemy zmienić całkowicie nasz wizerunek. Wystarczy chociażby obciąć na krótko dotychczasowe długie włosy lub pomalować je na zupełnie inny kolor.

Wygląd włosów może sporo powiedzieć nam na temat naszego zdrowia. Bardzo często ich pogorszona kondycja jest oznaką występowania choroby. Włosy wówczas mogą matowieć, łamać się, a najczęściej po prostu wypadają. Zwłaszcza nadmierne ich wypadanie powinno zwrócić naszą uwagę i skłonić do jak najszybszej wizyty u dermatologa. Oczywiście codziennie wypada nam kila włosów, które robią miejsce dla nowych, ale jeżeli na szczotce bądź grzebieniu zostaje zbyt duża ich ilość powinno nas to zaniepokoić. Organizm w czasie choroby może różnie reagować i objawiać nam ten stan. Nadmierne wypadanie włosów jest właśnie jednym z takich objawów. Niekiedy jest to proces tak intensywny, że zaczynamy łysieć, dlatego nie należy tej kwestii bagatelizować.

Oczywiście przeciw wypadaniu włosów (http://stopwypadaniuwlosow.pl/) istnieje wiele preparatów, które mogą pomóc zahamować ten proces. Jednak warto zająć się tym problemem bliżej i znaleźć przyczynę, która powoduje ten problem. Być może będzie to tylko stres, który w jakiś sposób możemy starać się wyeliminować, ale równie prawdopodobne może być występowanie jakiejś choroby i wówczas to właśnie ją powinniśmy wyleczyć w pierwszej kolejności.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.