• Pozbycie się nadwagi

    Pozbycie się nadwagi

    Przychodzi czas kiedy stan naszego zdrowia nie jest najlepszy. Na dodatek cierpimy na nadwaga przez co wyniki badań nie są najlepsze. Jeśli czegoś nie zrobimy możemy w przyszłości mieć poważne kłopoty z wieloma chorobami. Oczywiście nie wszystkie da się uprzedzić, ponieważ wiele z nich zależy od naszych uwarunkowań genetycznych. Opamiętanie się i postanowienie poprawy może …»
  • Tasiemiec zakażenie

    Tasiemiec zakażenie

    Dziś zakażenie tasiemcem nie jest wcale takie trudne. Szacuje się, że ludzi cierpiących na podobny problem może być w skali świata nawet 70 mln. Tasiemiec jednak występuje najczęściej w Europie. Tasiemiec nieuzbrojony to podstawowa forma pasożyta. Rozmieszcza on się w naszym przewodzie pokarmowym. Tasiemce tego rodzaju mogą uzyskać długość od 1 do nawet 9 lub …»

Stan włosów może wskazywać na chorobę

Włosy i to jak wyglądają ma istotny wpływ na to, jak się prezentujemy. Odpowiednio przystrzyżone, zadbane, a więc nawilżone, lśniące i sprężyste nadają urokowi każdej osobie. Z kolei jeśli są nieodpowiednio obcięte, źle pomalowane, a przede wszystkich suche i matowe, wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie. Włosy są na tyle istotne, że za pomocą odpowiedniej fryzury możemy zmienić całkowicie nasz wizerunek. Wystarczy chociażby obciąć na krótko dotychczasowe długie włosy lub pomalować je na zupełnie inny kolor.

Wygląd włosów może sporo powiedzieć nam na temat naszego zdrowia. Bardzo często ich pogorszona kondycja jest oznaką występowania choroby. Włosy wówczas mogą matowieć, łamać się, a najczęściej po prostu wypadają. Zwłaszcza nadmierne ich wypadanie powinno zwrócić naszą uwagę i skłonić do jak najszybszej wizyty u dermatologa. Oczywiście codziennie wypada nam kila włosów, które robią miejsce dla nowych, ale jeżeli na szczotce bądź grzebieniu zostaje zbyt duża ich ilość powinno nas to zaniepokoić. Organizm w czasie choroby może różnie reagować i objawiać nam ten stan. Nadmierne wypadanie włosów jest właśnie jednym z takich objawów. Niekiedy jest to proces tak intensywny, że zaczynamy łysieć, dlatego nie należy tej kwestii bagatelizować.

Oczywiście przeciw wypadaniu włosów (http://stopwypadaniuwlosow.pl/) istnieje wiele preparatów, które mogą pomóc zahamować ten proces. Jednak warto zająć się tym problemem bliżej i znaleźć przyczynę, która powoduje ten problem. Być może będzie to tylko stres, który w jakiś sposób możemy starać się wyeliminować, ale równie prawdopodobne może być występowanie jakiejś choroby i wówczas to właśnie ją powinniśmy wyleczyć w pierwszej kolejności.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.