• Kontrola zdrowia

    Kontrola zdrowia

    Tak nie wiele potrzeba żeby się cieszyć zdrowiem, a mimo wszystko robimy takie rzeczy które nas od niego oddalają. Co prawda nie każdy pali papierosy i nadużywa alkoholu, jednak nieprawidłowa dieta i niewielka ilość ruchu dotyczy ponad połowy społeczeństwa. Osoby pracujące fizycznie są trochę w uprzywilejowanej sytuacji chociaż i nie zawsze tak bywa, to z …»
  • Zerwanie ze stereotypem

    Zerwanie ze stereotypem

    Wszystko jest dobrze kiedy nic nas nie boli, nie przytrafiają nam się przeziębienia a zima grypa omija szerokim łukiem. Nie zawsze tak będzie i w końcu trafi nam się cos poważniejszego. Wcześniej przeprowadzaliśmy tylko badania okresowe z firmy w której pracujemy. Jest to jednak za mało i na badania kontrolne powinniśmy chodzić przynajmniej raz na …»

Objawy wrzodów żołądka u osób starszych

Osoby starsze chorują na różnego rodzaju schorzenia. Trzeba przyznać, że jest to rzecz zupełnie naturalna, że starszy już organizm nie domaga z różnych względów. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby starsze mają prawo do pełnej diagnostyki i pełnego leczenia, dlatego bardzo często korzystają one z różnego rodzaju pomocy lekarskiej. Niestety trzeba przyznać, że osoby starsze bardzo często muszą radzić sobie z różnego rodzaju wrzodów objawami. Do takich objawów należą bóle żołądka, nudności i wymioty oraz brak apetytu, a w skrajnych przypadkach również krwawienia z układu trawiennego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoby starsze znajdują się w szczególnym momencie swojego życia, dlatego mogą wystąpić u nich również innego rodzaju objawy wrzodow.

Każdy wrzód żołądka (http://www.no-spa.pl/bole-zoladka/czym-jest-choroba-wrzodowa) występujący u osoby starszej może sprawiać, że czuje się ona bardzo osłabiona, a niekiedy nawet traci kontakt z rzeczywistością. Dzieje się tak dlatego, że brak apetytu prowadzący do nieregularnego spożywania pokarmów jest dla niej dużo większym obciążeniem niż dla osoby młodej. Poza tym osoby starsze bardzo często muszą przyjmować dużą ilość leków, które bardzo obciążają ich żołądek, ale ich odstawienie bez wystąpienie różnego rodzaju powikłań jest czasami wręcz niemożliwe, dlatego lekarze muszą postępować z nimi w bardzo roztropny sposób. Jednak każdy kolejny dzień, w którym przyjmują one silne leki wywiera bardzo zły wpływ na ich żołądki. Wobec tego leczenie wrzodów żołądka u osób starszych jest bardzo trudne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.