• Stan włosów może wskazywać na chorobę

    Stan włosów może wskazywać na chorobę

    Włosy i to jak wyglądają ma istotny wpływ na to, jak się prezentujemy. Odpowiednio przystrzyżone, zadbane, a więc nawilżone, lśniące i sprężyste nadają urokowi każdej osobie. Z kolei jeśli są nieodpowiednio obcięte, źle pomalowane, a przede wszystkich suche i matowe, wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie. Włosy są na tyle istotne, że za pomocą odpowiedniej fryzury możemy …»
  • Nawilżanie suchej skóry

    Nawilżanie suchej skóry

    Lekarze zwracają uwagę na to, że istnieje wiele różnych rodzajów skóry. Jednym z nich jest skóra sucha. Wobec tego samo posiadanie suchej skóry nie musi jeszcze oznaczać, że jakaś osoba będzie miała ciągłe problemy skórne. Musi ona jednak odpowiednio dbać o swoją skórę i starać się o jej intensywne nawilżenie, aby mogła utrzymać ją w …»

Leczenie silnego bólu brzucha

52Każda osoba towarzysząca osobie chorej dobrze wie, że silny ból brzucha może być powodem ogromnego cierpienia. Dlatego stara się ulżyć jej w cierpieniu. Wobec tego po pierwsze sięga po znane sobie domowe sposoby leczenia bólu brzucha. Należy do nich picie ciepłej herbaty z cytryną oraz herbaty z miętą. Jeżeli ból brzucha spowodowany był tym, że człowiek po prostu zjadł coś nieświeżego, to wówczas wypicie czegoś ciepłego powinno jak najbardziej pomóc.

Natomiast w przeciwnym razie trzeba będzie sięgnąć również po odpowiednie leki. Dzieje się tak wówczas, gdy silny ból brzucha spowodowany jest wrzodami żołądka lub chorą wątrobą czy kolką nerkową. W takich przypadkach pomóc może jedynie zażywanie odpowiednich leków połączone z rozpoczęciem trudnego czasami okresu leczenia.

Osoby chore zastanawiają się nad tym, co na ból brzucha (no-spa.pl/03_article_objawy_ostrego_brzucha.html) będzie najlepsze. Będą musiały zapewne udać się do lekarza i zasięgnąć jego opinii, a potem podejść do apteki i wykupić przepisane sobie leki. Oprócz zwykłych leków przeciwbólowych mogą być potrzebne również leki łagodzące nie tylko objawy bólowe, ale również objawy chorobowe. Dzieje się tak w przypadku chorej wątroby, trzustki lub choroby nerek. Dzięki takiej interwencji osoba chora będzie mogła nieco odetchnąć i zapomnieć o bólu. Wszystko to sprawi, że zacznie pomału wracać do zdrowia. Będzie mogła również wrócić do pracy i spokojnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. Z czasem otrzyma pozwolenie od lekarza na powrót do jedzenia swoich ulubionych potraw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.