• Praca ponad stan

    Praca ponad stan

    Zawsze powinniśmy robić wszystko, żeby nasze zdrowie było w jak najlepszym stanie. Niestety najczęściej wszystko lekceważymy zaczynając od naszego sposobu żywienia i niewielkiej ilości ruchu po niewielkie przeziębienia które mogą mieć poważne konsekwencje. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nie możemy pokazywać swoich słabości. Dlatego też faszerujemy się tabletkami przeciwbólowymi, żeby tylko móc funkcjonować na maksymalnych …»
  • Zaniedbania wielu lat

    Zaniedbania wielu lat

    Zdrowie jest tym o czym często zapominamy. Lekceważymy wszystkie objawy, zmniejszamy ilość rucha i odżywiamy się niezdrowo. To wszystko ma wpływ na nasz organizm. Wszystko jest pięknie kiedy nic nam nie dokucza. Młodzieńcze lata jednak mijają a nasze nawyki się nie zmieniają. Rośnie warstwa tłuszczowa, stajemy się otyli, próby różnych diet nie pomagają. Chwilowy spadek …»

Leczenie silnego bólu brzucha

52Każda osoba towarzysząca osobie chorej dobrze wie, że silny ból brzucha może być powodem ogromnego cierpienia. Dlatego stara się ulżyć jej w cierpieniu. Wobec tego po pierwsze sięga po znane sobie domowe sposoby leczenia bólu brzucha. Należy do nich picie ciepłej herbaty z cytryną oraz herbaty z miętą. Jeżeli ból brzucha spowodowany był tym, że człowiek po prostu zjadł coś nieświeżego, to wówczas wypicie czegoś ciepłego powinno jak najbardziej pomóc.

Natomiast w przeciwnym razie trzeba będzie sięgnąć również po odpowiednie leki. Dzieje się tak wówczas, gdy silny ból brzucha spowodowany jest wrzodami żołądka lub chorą wątrobą czy kolką nerkową. W takich przypadkach pomóc może jedynie zażywanie odpowiednich leków połączone z rozpoczęciem trudnego czasami okresu leczenia.

Osoby chore zastanawiają się nad tym, co na ból brzucha (no-spa.pl/03_article_objawy_ostrego_brzucha.html) będzie najlepsze. Będą musiały zapewne udać się do lekarza i zasięgnąć jego opinii, a potem podejść do apteki i wykupić przepisane sobie leki. Oprócz zwykłych leków przeciwbólowych mogą być potrzebne również leki łagodzące nie tylko objawy bólowe, ale również objawy chorobowe. Dzieje się tak w przypadku chorej wątroby, trzustki lub choroby nerek. Dzięki takiej interwencji osoba chora będzie mogła nieco odetchnąć i zapomnieć o bólu. Wszystko to sprawi, że zacznie pomału wracać do zdrowia. Będzie mogła również wrócić do pracy i spokojnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. Z czasem otrzyma pozwolenie od lekarza na powrót do jedzenia swoich ulubionych potraw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.