• Pozbycie się nadwagi

    Pozbycie się nadwagi

    Przychodzi czas kiedy stan naszego zdrowia nie jest najlepszy. Na dodatek cierpimy na nadwaga przez co wyniki badań nie są najlepsze. Jeśli czegoś nie zrobimy możemy w przyszłości mieć poważne kłopoty z wieloma chorobami. Oczywiście nie wszystkie da się uprzedzić, ponieważ wiele z nich zależy od naszych uwarunkowań genetycznych. Opamiętanie się i postanowienie poprawy może …»
  • Alkoholizm czyli problem wielu z nas

    Alkoholizm czyli problem wielu z nas

    Alkoholizm to problem występujący w wielu domach. Ciężko sobie z nim poradzić, ponieważ jest to nie tylko uzależnienie psychiczne ale także psychiczne. Osoby pijące nadmiar alkoholu w wolnym tempie wyniszczają swój organizm od wewnątrz ale i swoją psychikę. Po alkoholu mogą występować różne zaburzenia świadomości i czasem możemy utracić kontakt z rzeczywistością. Wpływ alkoholu na …»

Leczenie silnego bólu brzucha

52Każda osoba towarzysząca osobie chorej dobrze wie, że silny ból brzucha może być powodem ogromnego cierpienia. Dlatego stara się ulżyć jej w cierpieniu. Wobec tego po pierwsze sięga po znane sobie domowe sposoby leczenia bólu brzucha. Należy do nich picie ciepłej herbaty z cytryną oraz herbaty z miętą. Jeżeli ból brzucha spowodowany był tym, że człowiek po prostu zjadł coś nieświeżego, to wówczas wypicie czegoś ciepłego powinno jak najbardziej pomóc.

Natomiast w przeciwnym razie trzeba będzie sięgnąć również po odpowiednie leki. Dzieje się tak wówczas, gdy silny ból brzucha spowodowany jest wrzodami żołądka lub chorą wątrobą czy kolką nerkową. W takich przypadkach pomóc może jedynie zażywanie odpowiednich leków połączone z rozpoczęciem trudnego czasami okresu leczenia.

Osoby chore zastanawiają się nad tym, co na ból brzucha (no-spa.pl/03_article_objawy_ostrego_brzucha.html) będzie najlepsze. Będą musiały zapewne udać się do lekarza i zasięgnąć jego opinii, a potem podejść do apteki i wykupić przepisane sobie leki. Oprócz zwykłych leków przeciwbólowych mogą być potrzebne również leki łagodzące nie tylko objawy bólowe, ale również objawy chorobowe. Dzieje się tak w przypadku chorej wątroby, trzustki lub choroby nerek. Dzięki takiej interwencji osoba chora będzie mogła nieco odetchnąć i zapomnieć o bólu. Wszystko to sprawi, że zacznie pomału wracać do zdrowia. Będzie mogła również wrócić do pracy i spokojnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. Z czasem otrzyma pozwolenie od lekarza na powrót do jedzenia swoich ulubionych potraw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.