• Leczenie silnego bólu brzucha

    Leczenie silnego bólu brzucha

    Każda osoba towarzysząca osobie chorej dobrze wie, że silny ból brzucha może być powodem ogromnego cierpienia. Dlatego stara się ulżyć jej w cierpieniu. Wobec tego po pierwsze sięga po znane sobie domowe sposoby leczenia bólu brzucha. Należy do nich picie ciepłej herbaty z cytryną oraz herbaty z miętą. Jeżeli ból brzucha spowodowany był tym, że …»
  • Skuteczna prewencja

    Skuteczna prewencja

    Dbanie o zdrowie powinno być jednym z najważniejszych elementów naszego życia. każdy z nas chce się jak najdłużej cieszyć szczęściem, swoja pracą, domem i rodziną. Na to wszystko pracowaliśmy tyle lat. Zmarnowanie tego przez zaniedbania zdrowia byłby wręcz głupotą i wielką nieodpowiedzialnością. Oczywiście każdemu mogą się przytrafić przeziębienia czy niewielkie choroby, jednak rzeczą normalną i …»

Ból jelit – o czym może świadczyć?

Ból w jelitach, odczuwany po prostu jako ból brzucha, może być wywołany wieloma czynnikami. Zwykle jest on symptomem kłopotów z układem trawiennym, ale może też świadczyć o schorzeniach innych narządów – np. o zawale serca. Ból jelita grubego oraz towarzyszące mu nudności, wymioty i biegunka to zazwyczaj skutek zatrucia pokarmowego albo działania wirusów. W takich sytuacjach należy stosować lekkostrawną dietę, uzupełniać elektrolity i odpoczywać.

Bóle jelita grubego to także dolegliwość związana z zespołem jelita nadwrażliwego – chociaż ta choroba nie zagraża naszemu życiu, potrafi negatywnie wpłynąć na jego jakość, stąd też warto wiedzieć, jak należy sobie z nią radzić. W przypadku kobiet silne bóle brzucha mogą świadczyć o problemach natury ginekologicznej, a więc o ciąży pozamacicznej, albo np. pęknięciu torbieli. Pacjenci ze złogami w nerkach również odczuwają ból jelit, a jeśli towarzyszą mu nudności, wymioty i krwiomocz, można domyślać się ostrej kamicy nerkowej. Niektóre z wymienionych wyżej schorzeń nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, jednak ból brzucha niekiedy oznacza poważne choroby, np. nowotwory.

Pamiętajmy, że im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym szybciej można podjąć leczenie, a tym samym skutecznie pozbyć się jej przyczyn. Nie lekceważmy więc tego typu przypadłości – ból jelit to objaw (http://www.no-spa.pl/21_article_co_gdzie_w_brzuchu_boli.html) wielu chorób, dlatego osoby cierpiące z tego powodu powinny jak najszybciej wybrać się do specjalisty i w razie potrzeby wykonać dodatkowe badania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.