• Rehabilitacja stawów kolanowych

    Rehabilitacja stawów kolanowych

    Niektórzy pacjenci zgłaszają się do lekarza z powodu różnych problemów z kolanami. Często zdarza się, że nadwyrężyli oni kolana poprzez zbyt ciężkie ćwiczenia fizyczne lub wielogodzinną pracę zarobkową i nie są w stanie powrócić do pełnej sprawności bez pomocy lekarza. Z drugiej strony choroby kolana mogą występować u tych osób, które doznały ciężkich obrażeń w …»
  • Najistotniejsza okazuje się być higiena

    Najistotniejsza okazuje się być higiena

    Nie każdego typu schorzeniom można zapobiec, jednak cała masa tych spowodowanych wirusami oraz bakteriami w ogóle nie musiała nas dotykać. Jakie działania podejmować w celu uniknięcia zakażenia? Niestety podstawą okazuje się być brak higieny, dotyczy to tak samo dzieci jak również dorosłych osób. Ważne jest także jedzenie. Niezachowanie odpowiedniego balansu może doprowadzić do osłabienia organizmu, …»

Ból jelit – o czym może świadczyć?

Ból w jelitach, odczuwany po prostu jako ból brzucha, może być wywołany wieloma czynnikami. Zwykle jest on symptomem kłopotów z układem trawiennym, ale może też świadczyć o schorzeniach innych narządów – np. o zawale serca. Ból jelita grubego oraz towarzyszące mu nudności, wymioty i biegunka to zazwyczaj skutek zatrucia pokarmowego albo działania wirusów. W takich sytuacjach należy stosować lekkostrawną dietę, uzupełniać elektrolity i odpoczywać.

Bóle jelita grubego to także dolegliwość związana z zespołem jelita nadwrażliwego – chociaż ta choroba nie zagraża naszemu życiu, potrafi negatywnie wpłynąć na jego jakość, stąd też warto wiedzieć, jak należy sobie z nią radzić. W przypadku kobiet silne bóle brzucha mogą świadczyć o problemach natury ginekologicznej, a więc o ciąży pozamacicznej, albo np. pęknięciu torbieli. Pacjenci ze złogami w nerkach również odczuwają ból jelit, a jeśli towarzyszą mu nudności, wymioty i krwiomocz, można domyślać się ostrej kamicy nerkowej. Niektóre z wymienionych wyżej schorzeń nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, jednak ból brzucha niekiedy oznacza poważne choroby, np. nowotwory.

Pamiętajmy, że im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym szybciej można podjąć leczenie, a tym samym skutecznie pozbyć się jej przyczyn. Nie lekceważmy więc tego typu przypadłości – ból jelit to objaw (http://www.no-spa.pl/21_article_co_gdzie_w_brzuchu_boli.html) wielu chorób, dlatego osoby cierpiące z tego powodu powinny jak najszybciej wybrać się do specjalisty i w razie potrzeby wykonać dodatkowe badania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.